SCB na XV Europejskim Kongresie Gospodarczym

Data publikacji:
28 Kwiecień 2023
Odsłuchaj tekst

11000 uczestników stacjonarnych, 7000 uczestników on-line, 1200 prelegentów oraz 170 sesji tematycznych. Tegoroczna edycja największego wydarzenia biznesowego w Europie środkowej zakończyła się sukcesem. Dzięki takim wydarzeniom branża spotkań w regionie nabiera rozpędu.

EEC 2023

Europejski Kongres Gospodarczy odbył się w Katowicach w dniach 24-26 kwietnia 2023 roku. Przez trzy dni stolica województwa śląskiego stała się gospodarczą stolicą Polski - miejscem debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski, Europy, świata, wśród których nie zabrakło unijnych komisarzy, premierów i przedstawicieli rządów państw europejskich, prezesów największych firm, naukowców i praktyków, decydentów mających realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. Wśród licznych panelów dyskusyjnych jeden poświęcony był przemysłowi spotkań i branży MICE. Podczas debaty prelegenci poruszyli kwestie miastotwórczego potencjału branży spotkań, zmian w sektorze targowym dotyczących cyfryzacji, nowych form i kompetencji oraz wpływie branży na sektor usług i rozwój gospodarczy w skali lokalnej i regionalnej.

EEC 2023

 

Europejski Kongres Gospodarczy ma być w naszym zamierzeniu platformą rozmowy, bo biznes to rozmowa właśnie. Jeśli przez trzy dni w jednym miejscu spotyka się kilkanaście tysięcy osób, to jest to pole do bardzo konstruktywnych wniosków, projektów, inwestycji, budowania relacji. Tegoroczny Kongres to już pełen powrót do pełnowymiarowego formatu – to, co szczególnie dało się zauważyć, to duża mobilizacja i dobra energia – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Uczestnikiem tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego było także Silesia Convention Bureau, które uruchomiło ogólnodostępną strefę chill out. Zaprojektowana przestrzeń była miejscem spotkań dla gości wydarzenia. Do rozmowy zaproszono kilku przedstawicieli branży - Krzysztofa Celucha, profesora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prorektora Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula, doktora Krzysztofa Cieślikowskiego, adiunkta Katedry Zarządzania Sportem i Turystyką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Marcina Stolarza, prezesa zarządu PTWP Event Center. Eksperci opowiadali o kondycji rynku turystyki biznesowej w regionie, o tym jak przemysł spotkań będzie wyglądać w najbliższej przyszłości i dlaczego spotkania na żywo wciąż są najbardziej efektywną formułą nawiązywania relacji i kontaktów biznesowych.

EEC 2023

Strefa SCB


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  8