Aktualności
Aktualności
2023-05-17
Po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią zorganizowano kolejną Galę Ambasadorów Kongresów Polskich. To ważne wydarzenie w branży spotkań podczas którego uhonorowani zostają przedstawiciele nauki, sektora społecznego i biznesu otrzymując tytuły Ambasadorów Kongresów Polskich.
Aktualności
2023-05-15
Przez trzy dni maja przedstawiciele najważniejszych tour operatorów i meeting plannerów w kraju będą poznawać region podczas pierwszego study touru organizowanego przez Silesia Convention Bureau. To nadal najskuteczniejszy sposób zaprezentowania potencjału destynacji.
Aktualności
2023-05-12
9 maja, w ramach cyklu „Poznaj Śląskie”, odbyło się kolejne spotkanie hotelarzy adresowane do branży hotelarskiej z regionu. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić Planetarium – Śląski Park Nauki. Pod okiem przewodnika, uczestnicy spotkania zwiedzili Planetarium i zaznajomili się z bogatą ofertą Śląskiego Parku Nauki.
Aktualności
2023-05-05
MP Power Night, czyli finałowa gala MP Power Awards® odbyła się 27 kwietnia w klubie Chaton Warsaw. Nagrody rozdano w zabytkowej neogotyckiej kamienicy przy Foksal 19 w Warszawie, która już w XIX wieku była miejscem spotkań warszawskiej elity.
Aktualności
2023-04-28
11000 uczestników stacjonarnych, 7000 uczestników on-line, 1200 prelegentów oraz 170 sesji tematycznych. Tegoroczna edycja największego wydarzenia biznesowego w Europie środkowej zakończyła się sukcesem. Dzięki takim wydarzeniom branża spotkań w regionie nabiera rozpędu.
Aktualności
2023-04-07
Kilkadziesiąt uczestników wzięło udział w nowym wydarzeniu branżowym – Silesia Meeting Day. W przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach przedstawiciele konsorcjum Silesia Convention Bureau spotkali się, by rozmawiać o rozwoju branży MICE w regionie.
Aktualności
2023-04-06
4 kwietnia w ramach cyklu „Poznaj Śląskie”, odbyło się kolejne spotkanie hotelarzy adresowane do branży hotelarskiej z regionu. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”.
Aktualności
2023-03-15
14 marca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Poznaj Śląskie”, które jest adresowane do naszych partnerów z branży hotelarskiej z regionu. Spotkanie odbyło się 7 lutego br. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zwiedzić Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.
Aktualności
2023-03-03
Polska Organizacja Turystyczna wraz z Biurem Spotkań i Wydarzeń - Poland Convention Bureau ruszyła z nowym projektem „Destination Poland 2.0”. To cykl spotkań skierowany dla przedstawicieli branży MICE oraz biur odpowiedzialnych za promocję destynacji. Podczas wydarzenia przyznano certyfikaty na lata 2023-2024.
Aktualności
2023-03-01
Silesia Convention Bureau zadebiutowało na MP Fast Date®. To ogólnokrajowe wydarzenie przeznaczone dla wszystkich podmiotów działających w sektorze MICE daje doskonałą okazję na przedstawienie swojej oferty podczas osobistych spotkań z planistami.
Aktualności
2023-02-21
Przedstawiciele branży, stowarzyszenia branżowe oraz jurorzy konkursu MP Power Awards® wskazali osobowości, które miały największy wpływ na funkcjonowanie przemysłu spotkań i wydarzeń w 2022 roku. Nominację w kategorii Convention Bureau/Biuro Marketingu Miejsc otrzymała Agnieszka Sikorska - dyrektor Silesia Convention Bureu.
Aktualności
2023-02-15
Jednym z głównych celów Silesia Convention Bureau jest integracja branży MICE w regionie. Zaczynamy od spotkań roboczych w grupie konsorcjantów. Za nami pierwsze z nich.