Aktualności
Aktualności
2024-07-19
Szósta edycja branżowego spotkania Silesia Meeting Day zakończyła się sukcesem. Do konsorcjum dołączyła rekordowa ilość pomiotów reprezentujących regionalną branżę spotkań. Ponadto wydarzenie po raz pierwszy zagościło w Krainie Górnej Odry.
Aktualności
2024-07-19
Udział w targach biznesowych to jedno z najważniejszych narzędzi w promocji województwa śląskiego na rynku branży spotkań. W czerwcu Silesia Convention Bureau prezentowało ofertę jako wystawca podczas dwóch ważnych wydarzeń branżowych.
Aktualności
2024-06-20
W dniach 3-5 czerwca uczestnicy kolejnego wyjazdu studyjnego zorganizowanego przez Silesia Convention Bureau we współpracy z MeegingPlanner.pl poznawali różne oblicza województwa śląskiego.
Aktualności
2024-06-11
Silesia Convention Bureau opublikowało raport z badania strony podażowej rynku wydarzeń biznesowych w województwie śląskim. To pierwsze tego typu badanie w Polsce.
Aktualności
2024-05-31
W efekcie majowego Press Touru organizowanego przez Silesia Convention Bureau i działań prowadzonych przez Poland Convention Bureau POT partner projektu Aries Hotel & SPA Wisła otrzymał wyróżnienie "3 MEETING STARS" od Kongres Magazine w kategorii Resort Meeting Hotel.
Aktualności
2024-05-29
Polska zdobyła 17. miejsce i tym samym jest to najwyższa pozycja w historii w przygotowywanym co roku przez ICCA rankingu krajów i miast. Ogłoszony podczas plenarnych obrad we Frankfurcie „ICCA Annual Country and City Rankings Report for 2023” podkreśla rosnące znaczenie Polski na globalnym rynku spotkań. W stosunku do poprzedniej edycji raportu Polska poprawiła swoją pozycję aż o sześć miejsc.
Aktualności
2024-05-20
Przez dwa dni dziennikarze z krajowych i zagranicznych redakcji mogli zobaczyć jak wygląda Śląskie i jego industrialno-krajobrazowe kontrasty. Większość gościła w regionie po raz pierwszy. Ale wygląda na to, że nie ostatni.
Aktualności
2024-05-10
Podczas MP Power Night, finału MP Power Awards® 2023 zostali ogłoszeni laureaci konkursu – osobistości branży, najlepsze agencje, projekty, obiekty i produkty oraz kreatywny roku. Organizatorem MP Power Awards® jest MeetingPlanner.pl.
Aktualności
2024-05-09
Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel SITE Poland zorganizowało pierwszą edycję konferencji #ResponsibleIncentiveTravelDay, która odbyła się w hotelu Hilton Warsaw City 25 kwietnia 2024r. Partnerem merytorycznym wydarzenia była Polska Organizacja Turystyczna -Poland Convention Bureau, a głównym celem wydarzenia było promowanie zrównoważonego rozwoju w turystyce biznesowej, szczególnie w hotelarstwie oraz incentive travel.
Aktualności
2024-04-11
Od 6 maja startuje nabór wniosków o wsparcie dla przedsiębiorców, którzy planują rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach hotelarskim, gastronomicznym, turystycznym lub kulturalnym. Wnioski można składać elektronicznie do 5 czerwca.
Aktualności
2024-03-26
W dniu 21 marca 2024 roku odbyła się Gala Ambasadorów Kongresów Polskich, zorganizowana przez Polską Organizację Turystyczną – Poland Convention Bureau, Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce oraz Silesia Convention Bureau. Wydarzenie miało miejsce w Walcowni Muzeum Hutnictwa i Cynku w Katowicach, będącej unikatową postindustrialną przestrzenią.
Aktualności
2024-03-21
Piąta edycja branżowego spotkania Silesia Meeting Day zakończyła się sukcesem. Wydarzenie, które ma integrować, edukować i budować relacje w branży, cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród konsorcjantów, ale również wśród organizacji spoza konsorcjum. To znak, że takie inicjatywy są w regionie potrzebne.