Study tour dla branży MICE

Data publikacji:
15 Maj 2023
Odsłuchaj tekst

Przez trzy dni maja przedstawiciele najważniejszych tour operatorów i meeting plannerów w kraju będą poznawać region podczas pierwszego study touru organizowanego przez Silesia Convention Bureau. To nadal najskuteczniejszy sposób zaprezentowania potencjału destynacji.

Turbogolf 320 metrów pod ziemią, eskapada z Grupą Jurajską GOPR, nocne zwiedzanie Zamku Ogrodzieniec, biesiada piwna w regionalnym browarze, czy gra terenowa w Wiśle - to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników. Wizyta studyjna potrwa od 29 do 31 maja 2023 roku. Gośćmi regionu będą tzw. hosted buyers, czyli kupujący produkty lub usługi. W branży spotkań decydują o wyborze destynacji w której zorganizowane zostanie wydarzenie. Są jedną z kluczowym grup odbiorczych dla działań promocyjnych prowadzonych przez Silesia Convention Bureau.

 

Wprawdzie Śląskie to jedno z najmniejszych województw pod względem powierzchni, ale zarazem to jeden z najbardziej zróżnicowanych krajobrazowo, historycznie i kulturowo regionów w Polsce. Stąd nie jest możliwe, aby podczas trzech dni zaprezentować cały jego potencjał. Jednak z racji tego, że biuro działa na rzecz całego regionu, harmonogram wizyty został ułożony tak, by zaprezentować potencjał aż trzech subregionów. Tym razem uczestnicy odwiedzą Jurę Krakowsko-Częstochowską, Metropolię oraz Beskidy. Kolejny study tour dla krajowych hosted buyers Silesia Convention Bureau planuje zorganizować na jesieni. Wtedy zaprezentowane zostaną walory Krainy Górnej Odry oraz Śląska Cieszyńskiego.

Do współpracy przy organizacji wiosennego study touru zaproszono regionalnych partnerów, w tym konsorcjantów SCB. Dzięki ich profesjonalizmowi i zaangażowaniu w projekt, możemy przedstawić potencjał regionu w najlepszym wydaniu. Wśród partnerów znaleźli się:

Hotel Fajkier

Hotel Mercure Centrum

Hotel Mariacki

Hotel Crystal

Restauracja Pracownia Basenowa

Grupa Jurajska GOPR

Zamek Ogrodzieniec

Zabytkowa Kopalnia Guido

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

Muzeum Śląskie

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Dream Events 

Open Mind

Ważnym elementem wizyty studyjnej będzie spotkanie networkingowe dedykowane regionalnej branży spotkań. Celem spotkania jest umożliwienie jej przedstawicielom nawiązania kontaktów biznesowych oraz zaprezentowanie oferty podczas bezpośredniej rozmowy z uczestnikami study touru. Spotkanie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach we wtorek 30 maja 2023 roku o godzinie 16:15 i potrwa ok. 2 h. Zapisy do 18 maja na info@silesiaconvention.pl

Study tour wiosna 2023 Silesia Convention Bureau organizuje we współpracy z MeetingPlanner.pl, który jest ważnym organizatorem spotkań B2B oraz wizyt studyjnych jak MP MICE Tour®, MP Fast Date®, cyklu MP MICE & More® – branżowych wydarzeń promocyjnych, integracyjnych i edukacyjnych. To także platforma, której misją jest dostarczanie rzetelnej informacji, wdrażanie narzędzi wspierających proces organizacji wydarzeń, a także inicjowanie działań mających na celu integrację środowiska.

 

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  65