Startuje Silesia Ambasador Day

Data publikacji:
17 Styczeń 2024
Odsłuchaj tekst

Z początkiem roku Silesia Convention Bureau uruchomiło nowy projekt branżowy - cykl spotkań dla ambasadorów kongresów polskich oraz regionalnego środowiska naukowego i biznesowego. To kolejny krok w rozwoju regionalnej branży spotkań.

Aby wspierać organizację kongresów w województwie śląskim Silesia Convention Bureau postanowiło nawiązać współpracę z Ambasadorami Kongresów Polskich z naszego regionu oraz regionalnym środowiskiem naukowym i biznesowym. W tym celu uruchomiony został cykl spotkań pod nazwą Silesia Ambasador Day. Inauguracja cyklu odbyła się 8 stycznia 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przyciągnęło kilkudziesięciu gości ze świata nauki i biznesu, w tym kilkunastu ambasadorów kongresów z naszego regionu.

Jedną z części spotkania była prezentacja założeń Programu Ambasadorów Kongresów Polskich poprowadzona przez Paulę Fanderowską – prezeskę SKKP i wiceprezeskę zarządu Kraków 5020. Program AKP realizowany jest wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz SKKP we współpracy z miejskimi i regionalnymi Convention Bureau z całej Polski. Służy promowaniu Polski jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji. Jego celem jest pozyskiwanie kongresów do Polski oraz udzielanie efektywnej pomocy w przyciąganiu takich imprez do naszego kraju.

Celem spotkań w ramach cyklu Silesia Ambasador Day będzie współpraca z ambasadorami kongresów polskich z naszego regionu, pozyskiwanie kandydatów do tytułu ambasadora oraz docelowo powołanie Lokalnego Klubu Ambasadora. Do tej pory z województwa śląskiego statuetkę ambasadora kongresów odebrały 33 osoby, głównie związane ze środowiskiem naukowym, ale również biznesowym. Misją Silesia Convention Bureau jest powiększanie tego zaszczytnego grona. Współpraca z ambasadorami kongresów może mieć realny wpływ na skuteczne pozyskiwanie znaczących konferencji i kongresów do regionu oraz budowanie pozytywnego wizerunku regionu w kraju i zagranicą.

 

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  12