Press Tour SCB - Śląskie zachwyca autentycznością

Data publikacji:
20 Maj 2024
Odsłuchaj tekst

Przez dwa dni dziennikarze z krajowych i zagranicznych redakcji mogli zobaczyć jak wygląda Śląskie i jego industrialno-krajobrazowe kontrasty. Większość gościła w regionie po raz pierwszy. Ale wygląda na to, że nie ostatni.

Pierwszy press tour zorganizowany przez Silesia Convention Bureau odbył się w dniach 7-8 maja 2024 roku. Wśród zaproszonych dziennikarzy byli przedstawiciele czołowych mediów branży MICE z kraju i zagranicy. Polskie media reprezentowała Magdalena Kondas, redaktorka naczelna portalu Meeting Planner, Michał Kalarus, redaktor naczelny Think Mice oraz Oskar Majkrzak z MICE Poland. Media zagraniczne reprezentowały również trzy redakcje. W spotkaniu wziął udział Gorazd Čad, redaktor naczelny Kongres Magazine & Conventa ze Słowenii, Paul Colston z Mash Media Group z Wielkiej Brytanii oraz Manuel  A. Fernandes z Belgii, reprezentujący Headquarters Magazine.

Ponadto wśród gości znalazło się dwóch przedstawicieli Poland Convention Bureau -Magda Mazgaj oraz Jarosław Marciuk - które było współorganizatorem wydarzenia. Cieszy nas, że Silesia Convention Bureau realizuje cele związane z podnoszeniem rozpoznawalności województwa śląskiego organizując pierwszy press tour. Do regionu przyjechali dziennikarze reprezentujący najważniejsze polskie i europejskie media związane z przemysłem spotkań. Otrzymali idealnie zbudowany program pokazujący kontrast regionu, czyli jego postindustrialne i naturalne walory, profesjonalną opiekę, wspaniałą kuchnię, a przede wszystkim autentyczność miejsc i ludzi, która staje się w branży spotkań kluczowa ­– mówi Jarosław Marciuk z Poland Convention Bureau.

 

Program wydarzenia zakładał, że goście w dwa dni zobaczą dwa skrajne oblicza regionu. Najpierw spotkają się z jego przemysłowym dziedzictwem, które umiejętnie zrewitalizowane stanowi jego wyróżnik i przewagę konkurencyjną. Dlatego wizyta studyjna rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Uczestnicy przebrani w ubrania robocze zjechali windą górniczą w najniżej położone miejsce w kopalni - 355 metrów pod ziemię. Tam wzięli udział w ekstra szychcie – atrakcji team buildingowej, którą w swojej ofercie ma Zabytkowa Kopalnia Guido w Zabrzu.

To propozycja dla osób gotowych na spory wysiłek i solidną porcję wrażeń. Podczas wykonywania różnych prac górniczych w mrocznych kopalnianych chodnikach uczestnicy poczuli się jak prawdziwi górnicy. Praca zespołowa przyniosła efekty - uczestnicy byli zachwyceni współdziałaniem i autentycznością miejsca, którą dodatkowo potęgowała opowieść przewodnika Roberta Palucha, górnika związanego z kopalnią Guido. Po intensywnej aktywności uczestnicy zjedli regionalny obiad w najniżej położonej restauracji w Europie – 320 metrów pod ziemią.

Po trudach zagwarantowanych podczas górniczej szychty przyszła kolej na zasłużony odpoczynek. Zapewnił go w najlepszym wydaniu Aries Hotel & Spa Wisła. Hotel powstał w dawnym Domu Turysty - legendarnym schronisku PTTK „Nad Zaporą”. Zachowane elementy zabytkowej przeszłości podkreślają jego unikalny charakter, a położenie wśród górskich lasów zadecydowało o jego wyborze. Na uczestników czekała moc wrażeń. Jednym z nich była kolacja fine dining w restauracji Polka połączona z degustacją wina. Kolejnym był wyjątkowy nocny rytuał saunowy, który pozytywnie zaskoczył gości.

 

Niezmiernie cieszy nas fakt, że pierwsza wizyta dziennikarzy krajowych i zagranicznych zorganizowana przez Silesia Convention Bureau odwiedziła Wisłę. Nazywana Perłą Beskidów, stanowi idealną przestrzeń dla branży MICE, zyskując popularność wśród organizatorów wydarzeń. Doceniamy fakt, że wizyta w Aries Hotel & Spa Wisła była częścią programu #scbpresstour. Spotkanie w naszym obiekcie było świetną okazją do przedstawienia pełnego potencjału hotelu i jego możliwości do organizacji nietuzinkowych wydarzeń - mówi Paweł Skoczylas, dyrektor Aries Hotel & Spa Wisła.

 

Ostatnim punktem programu była wizyta w wiślańskiej Chacie Olimpijczyka Jasia i Helenki. Jej właścicielka Maria Pietruszka opowiedziała o rodzinnych pasjach kulinarnych, które kultywuje już trzecie pokolenie wiślańskich kobiet. Na gości czekały dania kuchni regionalnej, które wywołały duże poruszenie. A wśród nich kapuśnica, zupa górali Śląska Cieszyńskiego na bazie wywaru i soku z kapusty kiszonej. Po zwiedzaniu muzeum kuchni regionalnej w Wiśle „Stolica pradziadków” przyszła kolej na warsztaty kulinarne podczas których uczestnicy mogli piec na blasze placki i podpłomyki. 

 

Organizatorzy pokazali, że w tym regionie z powodzeniem da się przygotować naprawdę oryginalne i efektowne programy, zapadające w pamięci zaproszonych gości. W dzisiejszych czasach poszukiwania takich niestandardowych doświadczeń i efektu wow to niezwykle ważne. Pierwszego dnia było aktywnie i postindustrialnie. Później przyszedł czas na zasłużony relaks w otoczeniu przyrody. Cisza, spokój, niezapomniane nocne spa, wspaniałe doznania kulinarne, a przede wszystkim świetne towarzystwo. Nie mogło być lepiej – dodaje Michał Kalarus, redaktor naczelny Think Mice.

 

WSPÓŁORGANIZATOR WYDARZENIA

 

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  22