Zamek Piastowski w Raciborzu
Zamkowa 2
47-400 Racibórz
śląskie

Zamek Piastowski w Raciborzu

Miejscowość:
Racibórz
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Zamek Piastowski w Raciborzu jest idealnym miejscem do organizacji konferencji, kongresów i innych wydarzeń związanych z tzw. przemysłem spotkań. To połączenie historii z nowoczesnością. Zamek Piastowski w Raciborzu, leżący w Powiecie Raciborskim, to najcenniejszy średniowieczny zabytek w województwie śląskim.

Modernizacja pomieszczeń zamkowych

Długo oczekiwana i zapowiadana adaptacja Budynku Słodowni i modernizacja Domu Książęcego na centrum turystyczno-historyczne z ekspozycją multimedialną na Zamku Piastowskim w Raciborzu doczeka się niebawem realizacji (termin rozpoczęcia realizacji marzec - kwiecień 2023, a zakończenie planowane jest na wiosnę 2024). Przełoży się to na nowoczesne wystawy muzealne oraz sale konferencyjne oraz warsztatowe z zapleczem gastronomicznym, zaprojektowane z myślą o dodatkowej atrakcji turystycznej powiatu i o uzupełnienie oferty Zamku Piastowskiego. Wobec czego obecny wystrój sali konferencyjnej również zostanie zmodernizowany i na nowo zaaranżowany. 

Oferta Zamku

1) sala konferencyjna (z wyposażeniem):

 • rzutnik multimedialny
 • ekran
 • nagłośnienie (2 mikrofony przewodowe i 2 mikrofony bezprzewodowe)
 • krzesła (na stałe 170 szt.), istnieje możliwość dostawienia 20 szt. drewnianych rozkładanych krzeseł
 • możliwość regulacji temperatury w sali za pomocą nawiewu powietrza (zimnego lub ciepłego) w zależności od upodobania, wkrótce zamontowana będzie też klimatyzacja - stawka podstawowa: 184,50 PLN/1 godzina.

2) sala konferencyjna (z wyposażeniem):

 • rzutnik multimedialny
 • ekran
 • nagłośnienie (2 mikrofony przewodowe i 2 mikrofony bezprzewodowe)
 • krzesła (na stałe 170 szt.) dla współorganizatora przedsięwzięcia, oraz obiektów uczestniczących w aktualnie obowiązującym programie rabatowym, istnieje możliwość dostawienia 20 szt. drewnianych rozkładanych krzeseł, możliwość regulacji temperatury w sali za pomocą nawiewu powietrza (zimnego lub ciepłego) w zależności od upodobania, wkrótce zamontowana będzie też klimatyzacja - 61,50 PLN/1 godzina.

3) sala konferencyjna (z wyposażeniem) przygotowana pod wymogi wynajmującego:

 • rzutnik multimedialny
 • ekran
 • nagłośnienie (2 mikrofony przewodowe i 2 mikrofony bezprzewodowe)
 • krzesła (na stałe 170 szt.) przygotowana pod wymogi wynajmującego, może być mniej krzeseł na sali np. 50 szt. w zależności od zapotrzebowania, możliwość regulacji temperatury w sali za pomocą nawiewu powietrza (zimnego lub ciepłego) w zależności od upodobania, wkrótce zamontowana będzie też klimatyzacja - 430,50 PLN/1 godzina.

4) sala narad

 • na stałe krzesła 20 szt., telewizor 43", do którego jest możliwość podłączenia komputera) - stawka podstawowa - 184,50 PLN/1 godzina.

5) sala narad przygotowana pod wymogi wynajmującego (krzesła 20 szt., telewizor 43", do którego jest możliwość podłączenia komputera) - 430,50 PLN/1 godzina.

5) Sale w Domu Książęcym:

 • sale restauracyjne, tylko w przypadku gdy nie jest prowadzona działalność gastronomiczna (piwnica Domu Książęcecgo): 317,10 m2 - 400 PLN/dzień
 • sale warsztatowe (I p. Domu Książęcego 40 m2 lub 28,8 m2 - 11 PLN/m2/dzień
 • sale seminaryjne (II p. Domu Książęcego 40,3 m2 lub 25,8 m2) - 6,50 PLN/m2/dzień;
 • sale na poddaszu (10,6 m2, 14,5 m2, 17,2 m2, 16, 9m2, 24,5 m2) - 50,00 PLN/m2/dzień;

6) kaplica pw. św. Tomasza Becketa - stawka podstawowa - 800,00 PLN/ do 4 godzin, około 50 miejsc siedzących w ławach, możliwość dostawienia drewnianych rozkładanych krzeseł;  za każdą dodatkową godzinę - 150,00 PLN.

7) grunt na cele handlowe - 5,50 PLN/m2/miesiąc;
8) grunt na cele usługowe - 5,00 PLN/m2/miesiąc;
9) grunt na cele inne - 0,50 PLN/m2/miesiąc.

Zamek Piastowski i jego atrakcje

Jednym z najcenniejszych obiektów zamku jest kaplica św. Tomasza Becketa z Canterbury, zwana perłą śląskiego gotyku, jak i śląską Sainte-Chapelle ze względu na swe podobieństwo do słynnej dwukondygnacyjnej kaplicy zamkowej, położonej na wyspie Cité w Paryżu, ufundowanej przez króla Ludwika IX (1214-1270). Raciborski zamek i kaplicę można zwiedzać codziennie. Każdego roku odbywa się tu szereg konferencji, spotkań biznesowych, imprez kulturalnych, m. in. Jarmark Kwiatów, Ogólnopolski Mażoretkowy Zawrót Głowy, „Międzynarodowe Spotkania Artystyczne Śląsk - Kraina Wielu Kultur”, LATINO PARTY ON AIR, Jarmark Bożonarodzeniowy czy też FULL MOON NA PIASKU. Dawna siedziba Piastów to obecnie jedna z największych atrakcji turystycznych Powiatu Raciborskiego, do którego, w sposób szczególny, do zamkowej kaplicy od niepamiętnych czasów ściągają turyści z kraju, jak i z zagranicy.

 

 

Lokalizacja:

Ul. Zamkowa 2
47-400 Racibórz
Gmina: Racibórz
Powiat: raciborski


Region turystyczny: 
Kraina Górnej Odry
Lokalizacja: 
W centrum miasta


Dostępność Całoroczny
W pobliżu
Racibórz
0.10 km
Racibórz
0.15 km
Racibórz
0.36 km
Gastronomia w pobliżu
Racibórz
0.25 km
Racibórz
0.38 km
Racibórz
0.39 km
Racibórz
0.43 km
Racibórz
0.45 km