5
Liczba sal
120
Największa sala konferencyjna

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny

Miejscowość:
Koszęcin
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (założony 1 lipca 1953 roku) jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek artystycznych w Polsce i na świecie. Dziś „Śląsk” to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 200 koncertów rocznie. Oprócz koncertów „Śląsk” prowadzi także bogatą działalność edukacyjną i turystyczną. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk" posiada także ofertę konferencyjną. 

Siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” od 1953 roku jest jeden z największych w Polsce zespołów pałacowo-parkowych z okresu neoklasycyzmu, zaliczany do I kategorii zabytków. Pałac w Koszęcinie to budowla składająca się z trzech niesymetrycznych skrzydeł. Najpiękniejsze zachodnie – mieści Salę Balową i wychodzący na park taras, Salę Kominkową oraz Salę Zieloną, w której zachował się okrągły, empirowy piec kaflowy. Przy Kaplicy Pałacowej – obecnie Kameralnej Sali Koncertowej – znajduje się wieża z tarasem widokowym. W obrębie siedziby mieszczą się także Pawilon im. Elwiry Kamińskiej oraz Dom Pracy Twórczej im. Adolfa Dygacza – służące jako obiekty widowiskowo-dydaktyczne. Pałac jest otoczony parkiem krajobrazowym, założonym w połowie XIX wieku, z pomnikami przyrody i stawem.

Konferencje


Zespół pałacowo-parkowy w Koszęcinie – siedziba Zespołu „Śląsk” - jest doskonałym miejscem na firmowe szkolenia, konferencje, kongresy i sympozja oraz pobyty integracyjne. W zależności od potrzeb oferuje on nowoczesne wyposażenie sal konferencyjnych oraz fachową obsługę, która pomoże w zorganizowaniu spotkania oraz będzie czuwała nad jego prawidłowym przebiegiem.

Do dyspozycji gości w zespole pałacowo-parkowym są sale konferencyjne o łącznej powierzchni 450 m2 dla 400 osób, w tym  kilka mniejszych sal z przeznaczeniem szkoleniowo – warsztatowym, mieszczących od kilku do kilkudziesięciu osób.

DOKŁADNE INFORMACJE
Do dyspozycji klientów jest profesjonalny sprzęt multimedialny i konferencyjny:

 • rzutniki multimedialne,
 • sprzęt audiowizualny przystosowany do projekcji filmów video i DVD,
 • mikrofony bezprzewodowe,
 • dodatkowe nagłośnienie,
 • dodatkowe oświetlenie,
 • kamery
 • ekrany przenośne do projekcji przedniej i tylnej,
 • flipcharty, sztalugi malarskie, kratownice,
 • bezprzewodowy dostęp do internetu,
 • telewizja satelitarna,
 • sale konferencyjne mają naturalne oświetlenie oraz system przyciemniania,
 • dodatkowo na życzenie klienta możliwy jest serwis fotograficzny.


W zespole pałacowo-parkowym można zorganizować:

 • imprezy plenerowe do 2000 osób z  cateringiem,
 • wydarzenia okolicznościowe,
 • grille,
 • wycieczki rowerowe i piesze,
 • inne atrakcje tj. paintball, przejazdy bryczkami /możliwe jest pozyskanie podwykonawcy


Dodatkowo do dyspozycji klientów są:

 • zadaszenia plenerowe
 • namiot z podłogą o wymiarach 32 x 16 m, z maksymalną liczbą miejsc siedzących 600 w układzie teatralnym lub 300 w formie zasiadanej


Dzięki wspaniałej lokalizacji zespołu pałacowo-parkowego goście mogą skorzystać z wielu ciekawych form spędzania wolnego czasu. W jego pobliżu znajdują się m.in.:

Oprawa artystyczna

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to instytucja kultury o szerokiej działalności artystycznej, kultywująca tradycje narodowego dziedzictwa oraz promująca polską twórczość ludową i narodową. Ten Ambasador Polskiej Kultury, złożony z ponad 100 artystów chóru, baletu i orkiestry realizuje ok. 200 koncertów rocznie. „Śląsk” wystąpił przeszło 8 tysięcy razy dla ponad 25 milionów widzów w 44 krajach, na 5 kontynentach. W swojej bogatej ofercie koncertowej posiada programy galowe, wokalno-instrumentalne, edukacyjne, niepowtarzalne widowiska, a także koncerty okolicznościowe, które są odpowiedzią na szczególne zapotrzebowanie kontrahentów.

Noclegi


Zadbamy o komfortowy wypoczynek w niepowtarzalnej atmosferze historycznego miejsca, w którym od ponad pół wieku pracują i mieszkają artyści Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Gwarantujemy miłą atmosferę oraz liczne możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Oferujemy miejsca w pokojach 1-, 2-, 3-osobowych. W budynku pałacu znajduje się winda oraz 3 pokoje dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi.

Gastronomia


Stylowe sale pałacu i otaczający park pozwalają na organizację różnorodnych uroczystości, między innymi konferencji, szkoleń, imprez plenerowych.
Spotkania dobrze jest prowadzić przy wykwintnym stole i pysznym jedzeniu serwowanym w eleganckich wnętrzach.

Na życzenie Państwa jesteśmy w stanie zorganizować każdą uroczystość, w sposób kompleksowy oraz zaproponować fachowe doradztwo.

U nas zawsze możecie Państwo liczyć na profesjonalną, dyskretną, uśmiechniętą i życzliwą obsługę oraz smaczne i świeże dania kuchni polskiej, w tym śląskiej.

Transport


Oferta skierowana jest do firm polskich i zagranicznych, działających w naszym kraju. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi transportu osobowego dla osób prywatnych i firm  (przewozy okazjonalne, stała współpraca), grup zorganizowanych, biur podróży i innych.

Mamy dla Państwa szeroki wachlarz usług: przewozy na zlecenie, wycieczki krajowe i zagraniczne, wyjazdy pobytowe, zielone szkoły, szkolenia, delegacje, imprezy sportowe, pielgrzymki, wesela, wakacje, przewozy: hotel – lotnisko i inne. 

Oferujemy bogate doświadczenie w transporcie drogowym. Jesteśmy licencjonowaną firmą, zatrudniającą kierowców z dużym doświadczeniem i wieloletnim stażem pracy w usługach transportowych. Nasi kierowcy posiadają wszelkie niezbędne kwalifikacje zawodowe, dzięki którym dostosujemy ofertę do Państwa życzeń i potrzeb. 

Dysponujemy autokarami wysokiej klasy. Nasz tabor samochodowy wyposażony jest w klimatyzację, WC, DVD, itd. Wysoki standard i komfort podróżowania zapewniają Państwu czyste i zadbane autokary. Nasze usługi świadczymy w oparciu o pełen profesjonalizm i doświadczenie, dlatego mogą mieć Państwo pewność, że jakość współpracy będzie na najwyższym poziomie.

Liczba miejsc w ustawieniu
Teatr
Podkowa
Szkoła
120
---
---
Wielkość sali
Powierzchnia --- m2
Wysokość (m) ---
Maks. pojemność 120 osób
Udogodnienia
Wi-FiŚwiatło dzienneUdogodnienia dla niepełnosprawnych
Sala Kominkowa
Liczba miejsc w ustawieniu
Teatr
Podkowa
Szkoła
90
---
---
Wielkość sali
Powierzchnia --- m2
Wysokość (m) ---
Maks. pojemność 90 osób
Udogodnienia
Sala Zielona
Liczba miejsc w ustawieniu
Teatr
Podkowa
Szkoła
50
---
---
Wielkość sali
Powierzchnia --- m2
Wysokość (m) ---
Maks. pojemność 50 osób
Udogodnienia
Wi-FiŚwiatło dzienneKlimatyzacja
PAWILON IM. ELWIRY KAMIŃSKIEJ
Liczba miejsc w ustawieniu
Teatr
Podkowa
Szkoła
120
---
---
Wielkość sali
Powierzchnia --- m2
Wysokość (m) ---
Maks. pojemność 120 osób
Udogodnienia
Wi-FiScena/PodestKlimatyzacja
>> Pokaż opis
Sala wystawiennicza
Liczba miejsc w ustawieniu
Teatr
Podkowa
Szkoła
---
---
---
Wielkość sali
Powierzchnia --- m2
Wysokość (m) ---
Maks. pojemność ---
Udogodnienia
>> Pokaż opis
Lokalizacja:

Ul. Zamkowa 3
42-286 Koszęcin
Gmina: Koszęcin
Powiat: lubliniecki


Region turystyczny: 
Region Lubliniecko-Kłobucki
Lokalizacja: 
Na wsi

Kontakt:
Telefon: +48 343 106 415

Strona internetowa: http://zespolslask.pl

Dostępność Całoroczny
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny
Zamkowa 3
42-286 Koszęcin
śląskie
W pobliżu
Koszęcin
0.05 km
Gastronomia w pobliżu
Koszęcin
0.44 km
Lubliniec
8.55 km
Lubliniec
9.85 km
Lubliniec
10.23 km